TESTER: Ergonomic toddler carrier DAN, emerald green

TESTER: Ergonomic toddler carrier DAN, emerald green

1 ×
TESTER 1 Eur/day- Ergonomic toddler carrier
113,0 EUR
We sew in the Czech Republic
93,41 EUR excl. VAT
On stock
With a delivery company:the day after tomorrow
CodeTESTER-BC03-SMA2ProducerJOŽÁNEKWarranty24 monthsEAN8595680543975
Average rating100 %
Rated 1×
Add ratingsShow Reviews (1)

TEST DRIVE

You can ‘Test Drive” a Jozanek carrier:

- if you like to test the carrier in everyday ‘tough’ use

- if you like to try washing it and so on (this does not apply to the 14-day period for returning a new product, when the item has to be returned in an original state – tested but not visibly used or washed etc.)

- if you like to prove its suitability for your personal use

- if you like to borrow the carrier only for a certain period of time (eg. on holiday)

- If you like to test it properly without being limited by a return time.

TERMS AND CONDITIONS ON TESTING THE CARRIER:

- There is a fee of 1 EUR including VAT per day.

- The price is being calculated from the following day after shipment of the carrier, till the day of return (inclusive)

- The full price of the carrier has to be paid as a deposit; This can be done by inserting it into the shopping basket at our web site shop

- The borrowing fee will be deducted off the purchasing price and the rest will be deposited back to your bank account (do not forget to send your bank account number in the package with returned goods)

- In case of then purchasing the carrier, you will not be charged the borrowing fee (max 14 days). The test carrier has to be returned and you will be sent a brand new product.

  - In case of loss, the deposit will not be returned. If damaged the deposit may be used for the product repair. If it is not possible to mend the item or the damage prevents further use as a test product, the deposit will be not be returned and you will be sent the damaged goods. ‘Normal’ wear and tear is not considered damage

- The test carrier can be fully used and washed (follow the instructions to care)

- The carrier comes with a detailed manual. If in doubt with the set-up please feel free to contact us on our email address jozanek@jozanek.cz (ideally with a picture of the problematic issue) .

MORE ABOUT THIS TODDLER CARRIER READ HERE:

Material100% cotton
Nosnost20 kg
Colouremerald diamonds
Size6 měsíců až 3 roky
ProducerJOŽÁNEK
15.11.2021
A review is taken from heureka.czNosítko jsme objednali na vyzkoušení a moc mi vyhovovalo. Systém dvojího zdrhování na úpravu šířky sedu je skvělý a opravdu brání tomu, aby se při zmenšení pro nejmenší možnou velikost dítěte jakkoli deformoval bederní pás. Kdyby se stejně jako mně vyhovovalo i manželovi, tak bychom si ho určitě koupili i na stálo (bohužel zřejmě muž je chlap jako hora a nesedělo mu polstrování ramenních popruhů).
skvělá možnost vyzkoušet konkrétní nosítko nebo i nošení vůbec pěkně propracované a v některých ohledech velmi originálně a efektivně řešené (úprava šířky sedu) i větší dítě má krásně kolena výš než zadeček (tj. skvělá M-pozice)
DescriptionRating
Vaše soukromí je pro nás nade vše
Náš e-shop ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
I understand and move onDetailed settings