Nejčastější dotazy

Tady najdete odpovědi na Vaše nejčastější otázky:

Jaký je původ materiálů, ze kterých šijete? Jaké mají látky atesty?

Všechny bavlněné úplety máme napřímo od výrobců z Turecka. Nebereme žádné skladové, mommentálně dostupné materiály, ale zadáváme si do výroby úplety dle našich požadavků a barev, a to ty v nevyšší možné kavlitě, lepší už koupit nelze. Všechny úplety mají všechny vždy aktuální certifikát Öko-Tex Standard 100 tř. 1, tedy ten nejpřísnější, splňující požadavky na nezávadnost i pro děti už od narození.

Turecko je velmoc, co se týče výroby bavlněných přízí i látek a jejich kvalita je asi velice těžko dosažitelná. V našich začátcích jsme vyzkoušeli dodavatelů více a zjistili jsme, že všechny úplety, které se nám líbily, byly původem právě z Turecka (ačkoli např. v Polsku se spousta firem tváří jako výrobci, ale zboží si nechávají vyrábět právě v Turecku, tak jako my). Oproti tomu české úplety bohužel nikdy nesplňovaly naše požadavky, neodpovídala gramáž, látky měly chlupatější porvch a žmolkovatěly, s barvami byl také problém, stejně jako s dodacími termíny, a v neposlední řadě výrazně vyšší ceny moc nepomáhaly konkurenceschopnosti hotových výrobků. Nechceme házet všechny do jednoho pytle, možná jsou i čestné výjimky, ale my jsme si došli svou cestou k Turkům a naše spokojenost je veliká. Jako u všeho materiálu, pokud jsme s něčím spokojeni, neměníme.

Froté na plenky máme oproti tomu od velkého českého výrobce, jednoho z mála. Protože jsme od začátku spokojeni s kvalitou, tam jsme náhradu zahraničím nikdy neřešili. Látka má atesty pro děti již od narození.

Fleece a softshell na českém trhu je všechen z Asie- Čína, Taiwan. Na českém trhu je dostupný i údajně italský a možná i další softshell, ale vzhledem k tomu, že jeho cena je 4x vyšší, není možné z něj v našich podmínkách vyrábět za reálné ceny. Fleece, který používáme na dětské oblečení bereme od českého velkoobchodu (byť původ je také v Asii), který má na něj atesty pro děti již od narození. Dámské oblečení šijeme z fleecu, který má atest č. 2, tj. až pro děti od 3 let, proto ho pro výrobky v přímím styku s pokožkou miminek nepoužíváme. Atest třídy č. 2 mají i softshely, ze kterých šijeme.

PUL látku bereme za hříšné peníze z USA. Bohužel náhrady dostupné v ČR (s původem ale samozřejmě také jinde) nikdy neuspokojily nároky zákaznic, které jsou zvyklé na tenhle jemný a hodně odolný PUL, který opravdu vydrží až 300 pracích cyklů. Ten objevily ještě bývalé majitelky Haipa-daipa a nám se neosvědčily žádné možné náhrady. Takže zůstáváme u něj.

Šátkovina na nosítka je původem z ČR a také má potřebné atesty pro děti již od narození.

Abychom osvětliili trochu atesty. Určitě je dobré vždy hledat látky s těmi nejvyššími atesty. Nicméně, většina firem barví stejnými barvami (právě především barvy jsou to, co se testuje), nicméně "držba" ´mezinárodních certifikátů je velice drahá záležitost a čím vyšší atestace, tím dražší. Poplatek se platí každoročně a jedině při každoroční aktualizace je atestace platná.. Spousta i velkých výrobců, není-li ze strany jejich největších zákazníků tlak na nutnost certikace např. právě Öko-Tex Standard 100 Class I, tak si nechávají pouze certifikaci 2. třídy, tedy pro děti od 3 let. Je potom na výrobcích samotných, zda si látky nechají dodatečně otestovat ve své vlasti, kde vyrábějí, u nás např. v institutu ITC Zlín. Vzhledem k nutnosti testovat každou barvu zvlášť, nákladnosti a časové náročnosti těchto testů to ovšem většina výrobců nedělá. Pokud člověk neotestuje každou roli, ze které šije, stejně nikdy nemá naprostou jistotu, že látka vždy splňuje stejné parametry, byť je to alespoň "berlička" osvědčující kvalitu látky na začátku spolupráce s dodavatelem a také taková pojistka pro případ nutnosti jednat s úřady o případných problémech. U materiálů, které používáme pro svrchní oděvy, ne pro přímy kontakt s pokožkou, jako je právě např. softshell, jsme se i my spokojili s 2. třídou. Pro jistotu nicméně neměníme dodavatele látek a bereme jen ty, které máme sami vyzkoušené na sobě i na dětech.

Jaké jsou rozdíly mezi vašimi dámskými softshellovými bundami?

Hlavní rozdíly se dají shrnout následovně.

V nabídce máme dva základní střihy, přičemž každý šijeme ve verzi pouze pro přední nošení a ve verzi pro přední/zadní nošení.

Jsou to Stella 2/Sandra, jakožto jeden střih a Pavla 2/Alice 2 jakožto druhý střih.

V naší nabídce ještě naleznete výprodej staršího typu bunda Pavla/Alice, které se od novějších typů příliš neliší střihem (jsou tam jen malé rozdíly), nicméně základním rozdílem je to, že v balení původních typů není těhotenská vsadka, pouze nosící. U bundu Alice došlo i k větší inovaci v oblasti nosící vsadky (hlavně její kapuce) a je tím pádem lépe přizpůsobená nošení na zádech.

Hlavní rozdíly:

- jiný střih

Stella/Sandra x Pavla/Alice mají jiný střih, Stella/Sandra jsou lehce projmutého střihu, zatímco Pavla/Alice jsou rovného střihu se stahováním v pase. Jaký střih padne zrovna Vám bohužel není možné s jistotou určit, záleží to na Vašich preferencích. V případě, že Vám jeden střih nesedne, doporučujeme vyzkoušet ten druhý.

- kapuce

Stella/Sandra mají odnímatelnou kapuci (na zip). Pavla/Alice mají integrovanou (pevně přišitou)

- nosící vsadka

Stella má jednu univerzální vsadku pro období těhotenství i nošení, je to tedy kompromis mezi vsadkami, který je sice velice dobře použitelný, ale vsadka např. nemůže být hodně široká pro velké dítě, stejně tak nemůže mít kapuci.

Sandra má jednu nosící vsadku s integrovanou kapucí pro dítě, kterou využijete při nošení na zádech, ale vsadka je uzší, ne pro velké nebo hodně oblečené děti (případně musíte mít trochu volnější samotnou bundu). Sandra má v balení i samostatnou těhoenskou vsadku.

Pavla a Alice (starší typy) mají v balení jen nosící vsadku, zato pořádně širokou (větší už nemůžete potřebovat) a s kapucí.

Pavla 2 a Alice 2 mají v balení dvě vsadky- jednu těhotenskou a jednu širokou nosící s kapucí. U bundy Alice 2 je navíc kapuce pro dítě nastavitelná smožností zajištění na ramenou tak, jak to bývá běžné u nosítek. Toto řešení je skvěle "ovladatelné" i samotnou nosící osobou, bez pomoci druhé osoby.

Všechny bundy jsou volného střihu tak, aby bylo možné je dostataečně podvléknout dalšími vrstvami i na zimu. Nedoporučujeme mít bundy zcela upnuté, při pohybu, zvláště sedání, ohýbání k dětem apod. jsou potom příliš namáhané zipy.

- nákrčník

Nákrčník (odepínací) je součástí bund Pavla a Alice (starších i nových typů).

- náplety v rukávech

Stella/Sandra nemají, Pavla/Alice mají.

This online store saves cookies to help for its proper functioning. By using this service, you consent to their use. Understood