Frequently asked questions

Tady najdete odpovědi na Vaše nejčastější otázky:

Jaký je původ materiálů, ze kterých šijete? Jaké mají látky atesty?

Všechny bavlněné úplety máme napřímo od výrobců z Turecka. Nebereme žádné skladové, mommentálně dostupné materiály, ale zadáváme si do výroby úplety dle našich požadavků a barev, a to ty v nevyšší možné kavlitě, lepší už koupit nelze. Všechny úplety mají všechny vždy aktuální certifikát Öko-Tex Standard 100 tř. 1, tedy ten nejpřísnější, splňující požadavky na nezávadnost i pro děti už od narození.

Turecko je velmoc, co se týče výroby bavlněných přízí i látek a jejich kvalita je asi velice těžko dosažitelná. V našich začátcích jsme vyzkoušeli dodavatelů více a zjistili jsme, že všechny úplety, které se nám líbily, byly původem právě z Turecka (ačkoli např. v Polsku se spousta firem tváří jako výrobci, ale zboží si nechávají vyrábět právě v Turecku, tak jako my). Oproti tomu české úplety bohužel nikdy nesplňovaly naše požadavky, neodpovídala gramáž, látky měly chlupatější porvch a žmolkovatěly, s barvami byl také problém, stejně jako s dodacími termíny, a v neposlední řadě výrazně vyšší ceny moc nepomáhaly konkurenceschopnosti hotových výrobků. Nechceme házet všechny do jednoho pytle, možná jsou i čestné výjimky, ale my jsme si došli svou cestou k Turkům a naše spokojenost je veliká. Jako u všeho materiálu, pokud jsme s něčím spokojeni, neměníme.

Froté na plenky máme oproti tomu od velkého českého výrobce, jednoho z mála. Protože jsme od začátku spokojeni s kvalitou, tam jsme náhradu zahraničím nikdy neřešili. Látka má atesty pro děti již od narození.

Fleece a softshell na českém trhu je všechen z Asie- Čína, Taiwan. Na českém trhu je dostupný i údajně italský a možná i další softshell, ale vzhledem k tomu, že jeho cena je 4x vyšší, není možné z něj v našich podmínkách vyrábět za reálné ceny. Fleece, který používáme na dětské oblečení bereme od českého velkoobchodu (byť původ je také v Asii), který má na něj atesty pro děti již od narození. Dámské oblečení šijeme z fleecu, který má atest č. 2, tj. až pro děti od 3 let, proto ho pro výrobky v přímím styku s pokožkou miminek nepoužíváme. Atest třídy č. 2 mají i softshely, ze kterých šijeme.

PUL látku bereme za hříšné peníze z USA. Bohužel náhrady dostupné v ČR (s původem ale samozřejmě také jinde) nikdy neuspokojily nároky zákaznic, které jsou zvyklé na tenhle jemný a hodně odolný PUL, který opravdu vydrží až 300 pracích cyklů. Ten objevily ještě bývalé majitelky Haipa-daipa a nám se neosvědčily žádné možné náhrady. Takže zůstáváme u něj.

Šátkovina na nosítka je původem z ČR a také má potřebné atesty pro děti již od narození.

Abychom osvětliili trochu atesty. Určitě je dobré vždy hledat látky s těmi nejvyššími atesty. Nicméně, většina firem barví stejnými barvami (právě především barvy jsou to, co se testuje), nicméně "držba" ´mezinárodních certifikátů je velice drahá záležitost a čím vyšší atestace, tím dražší. Poplatek se platí každoročně a jedině při každoroční aktualizace je atestace platná.. Spousta i velkých výrobců, není-li ze strany jejich největších zákazníků tlak na nutnost certikace např. právě Öko-Tex Standard 100 Class I, tak si nechávají pouze certifikaci 2. třídy, tedy pro děti od 3 let. Je potom na výrobcích samotných, zda si látky nechají dodatečně otestovat ve své vlasti, kde vyrábějí, u nás např. v institutu ITC Zlín. Vzhledem k nutnosti testovat každou barvu zvlášť, nákladnosti a časové náročnosti těchto testů to ovšem většina výrobců nedělá. Pokud člověk neotestuje každou roli, ze které šije, stejně nikdy nemá naprostou jistotu, že látka vždy splňuje stejné parametry, byť je to alespoň "berlička" osvědčující kvalitu látky na začátku spolupráce s dodavatelem a také taková pojistka pro případ nutnosti jednat s úřady o případných problémech. U materiálů, které používáme pro svrchní oděvy, ne pro přímy kontakt s pokožkou, jako je právě např. softshell, jsme se i my spokojili s 2. třídou. Pro jistotu nicméně neměníme dodavatele látek a bereme jen ty, které máme sami vyzkoušené na sobě i na dětech.

Jaké jsou rozdíly mezi vašimi dámskými softshellovými bundami?

Hlavní rozdíly se dají shrnout následovně.

V nabídce máme dva základní střihy, přičemž každý šijeme ve verzi pouze pro přední nošení a ve verzi pro přední/zadní nošení.

Jsou to Stella 2/Sandra, jakožto jeden střih a Pavla 2/Alice 2 jakožto druhý střih.

V naší nabídce ještě naleznete výprodej staršího typu bunda Pavla/Alice, které se od novějších typů příliš neliší střihem (jsou tam jen malé rozdíly), nicméně základním rozdílem je to, že v balení původních typů není těhotenská vsadka, pouze nosící. U bundu Alice došlo i k větší inovaci v oblasti nosící vsadky (hlavně její kapuce) a je tím pádem lépe přizpůsobená nošení na zádech.

Hlavní rozdíly:

- jiný střih

Stella/Sandra x Pavla/Alice mají jiný střih, Stella/Sandra jsou lehce projmutého střihu, zatímco Pavla/Alice jsou rovného střihu se stahováním v pase. Jaký střih padne zrovna Vám bohužel není možné s jistotou určit, záleží to na Vašich preferencích. V případě, že Vám jeden střih nesedne, doporučujeme vyzkoušet ten druhý.

Nejnovějším střihem je parka Alva. Alva má vypasovaný, princesový střih, s možností stažení v oblasti zvýšeného pasu.

- kapuce

Stella/Sandra mají odnímatelnou kapuci (na zip). Pavla/Alice, Alva mají integrovanou (pevně přišitou)

- nosící vsadka

Stella má jednu univerzální vsadku pro období těhotenství i nošení, je to tedy kompromis mezi vsadkami, který je sice velice dobře použitelný, ale vsadka např. nemůže být hodně široká pro velké dítě, stejně tak nemůže mít kapuci.

Sandra má jednu nosící vsadku s integrovanou kapucí pro dítě, kterou využijete při nošení na zádech, ale vsadka je uzší, ne pro velké nebo hodně oblečené děti (případně musíte mít trochu volnější samotnou bundu). Sandra má v balení i samostatnou těhoenskou vsadku.

Pavla a Alice (starší typy) mají v balení jen nosící vsadku, zato pořádně širokou (větší už nemůžete potřebovat) a s kapucí.

Pavla 2 a Alice 2 mají v balení dvě vsadky- jednu těhotenskou a jednu širokou nosící s kapucí. U bundy Alice 2 je navíc kapuce pro dítě nastavitelná smožností zajištění na ramenou tak, jak to bývá běžné u nosítek. Toto řešení je skvěle "ovladatelné" i samotnou nosící osobou, bez pomoci druhé osoby.

Bunda Alva má v balení jen nosícíc vsadku, lze ale s bundou objednat i vsadku těhotenskou, kterou Vám okamžitě ušijeme.

Všechny bundy jsou volného střihu tak, aby bylo možné je dostataečně podvléknout dalšími vrstvami i na zimu. Nedoporučujeme mít bundy zcela upnuté, při pohybu, zvláště sedání, ohýbání k dětem apod. jsou potom příliš namáhané zipy.

- nákrčník

Nákrčník (odepínací) je součástí bund Pavla a Alice (starších i nových typů) i bund Alva.

- náplety v rukávech

Stella/Sandra nemají, Pavla/Alice, Alva mají.

Je možné doobjednat vsadku k bundě nebo k mikině?

Ano. :-)

Ztratila jste vsadku? Nebo jste si před lety koupila naši nosící bundu, ke které nebyla těhotenská vsadka a teď byste ji potřebovala? Nebo máte dvojčátka a potřebujete vsadky dvě? Žádný problém, k jakékoli bundě, kterou od nás máte, Vám vsadku rádi došijeme.

ALE!

Vsadku je možné došít pouze přímo ke konkrétní bundě, aby byla zajištěna kompatibilita zipu a vybrán stejný odstín látky. Je i možné, že naprosto stejný odstín už nebude k dispozici, v takovém případě bychom Vás kontaktovali. Nepřijímáme objednávky na vsadky bez bundy, neradi šijeme vsadky, které pak do bundy nezapnete, protože zip byl z jiného balení, i když od stejného výrobce a prostě tam nepasuje. Obzvlášť u těhotenské vsadky je také nutné mít naprosto stejnou délku zipu v bundě a na vsadce, což je možné pouze, když máme přímo tu Vaši bundu u sebe na dílně.

Důležité je zkontrolovat, jaké má bunda zipy, poznáte to podle jezdců na zipech. Pokud jsou stříbrné, s naším logem, jedná se o typ zipu, který používáme v posledních několika letech, tyto zipy máme k dispozici a cenu zipu při došití vsadky neúčtujeme. Pokud by ale bunda měla jakýkoli jiný zip, ať už proto, že bundu máte doma déle nebo jste koupila třeba kousek, který nám déle ležel na skladě, je nutné si k bundě sehnat kompatibilní zip někde v galanterii (je třeba vyzkoušet jej vepnout přímo do bundy) a poslat nám zip spolu s bundou.

Došití vsadky realizujeme zhruba do týdne od přijetí bundy.

Vsadku objednáte tak, že nám bundu se všemi vsadkami, které k ní máte, pošlete na adresu: Jana Gebauerová Havelková, Komenského 498/2, 417 31 (tel.pro přepravce 736532650). Do balíčku napíšete svůj požadavek (kterou vsadku chcete), kontakty na Vás (telefon, e-mail), dopravu, kterou jste si vybrala (Česká pošta 85,-Kč, PPL 95,-Kč) a způsob platby, předem na účet nebo dobírkou (+30,-Kč).

Cena vsadek (bez dopravy):

typ bundy softshellová bunda Pavla, Pavla 2 softshellová bunda Alice, Alice 2 softshellová bunda Stella 2 softshellová bunda Sandra zimní vypodšívkovaná bunda Zora svetry Renata/Radka fleecové mikiny Nina, Nela Softshellová parka Alva
typ nosící vsadky vsadka s pevně šitou kapucí vsadka s kapucí na zip, s možností uchycení na háčcích na ramenou kombinovaná vsadka pro těhotenství i nošení, bez kapuce nosící vsadka s kapucí na cvočky na ramenou nosící vsadka s kapucí nosící vsadka bez kapuce nosící vsadka s kapucí Vsadka s pevně všitou kapucí
cena nosící vsadky 550,-Kč vč. DPH 650,-Kč 450,-Kč NENÍ MOŽNÉ DOŠÍT 950,-Kč 450,-Kč 550,-Kč 690,-Kč vč. DPH vzorovaná,
550,-Kč vč. DPH jednobarevná
cena těhotenské vsadky (pro všechny typy stejná) 350,-Kč vč. DPH 350,-Kč vč. DPH 350,-Kč vč. DPH 350,-Kč vč. DPH 500,-Kč vč. DPH 350,-Kč vč. DPH 350,-Kč vč. DPH 470,-Kč vč. DPH vzorovaná,
370,-Kč vč. DPH jednobarevná

Pozor, vsadky nedošíváme k výprodejovým bundám, které máme v nabídce a které si chcete objednat. Tj. nedošijeme Vám třeba těhotenskou vsadku k bundě, kterou máme v nabídce v doprodeji jen s nosící vsadkou. Je to proto, že si v naší nabídce můžete vybrat již novější typ bundy, který má už v základním balení i vsadku těhotenskou.

Jsou možné zakázkové úpravy?

MOMENTÁLNĚ JE PŘIJÍMÁNÍ ZAKÁZKOVÝCH ÚPRAV POZASTAVENO. Děkujeme za pochopení.

Rozbil se mi zip. Opravíte mi ho?

Realizujeme záruční opravy i pozáruční servis, vč. výměny zipů. Nicméně je nutné mít k opravě k dispozici zip. Disponujeme již pouze novým typem zipů se stříbrnými jezdci s naším logem, který využíváme ve výrobě posledních několik let.

Pokud máte starší bundu (koupila jste ji dříve nebo jste pořídila třeba starší, výprodejový kousek z našich starších kolekcí, který má ještě starší typ zipu, je nutné sehnat si k bundě zip, třeba v galanterii. Sice ještě nějaké zbytky zipů máme, ale pravděpodobně již ennajdeme žádný kompatibilní. Zipy jsme sice kupovali starndardní, 5mm spirálové, ale od každého výrobce je takový zip stejně jiný, často i od jednoho výrobce nejsou dva zpy ze stejného balíčku kompatibilní. Do galanterie tedy přineste všechny další zipy, se kterými má zip jít zpanout (tj. bundu i všechny vsadky) a na místě jej vyzkoušejte.

Dost možná Vám bude stačit vyměnit na zipu jezdec (pokud je zohýbaný) a zip bude dál fungovat. To Vám v každé dobré galanterii poradí, vyzkouší, popř. to s Vámi vyřeší každá zakázková opravna oděvů, krejčová.

Pokud byste měla starý typ zipu a chtěla opravu realizovat od nás, museli bychom Vám vyměnit všechny zipy, aby spolu fungovaly, tj. níže uvedené ceny za výměnu zipu by se násobily počtem zipů. Záleží na tom, jetsli Vaše bunda je určena jen pro přední nebo přední i zadní nošení, a kolik má vsadek.

Pokud máte zip nový (se stříbrnými jezdci) nebo jste si sehnala kompatibilní zip, můžete poslat bundu k nám na opravu, opět spolu se všemi vsadkami, ať můžeme zajistit i stejnou délku zipu na bundě a těhotenské vsadce (máte-li ji).

Cena za výměnu jednoho zipu (obou stran) u softshellové bundy je 200,-Kč vč. DPH + poštovné pro zaslání bundy zpět k Vám

Cena za výměnu jednoho zipu u vypodšívkované zimní bundy je 450,-K vč. DPH + poštovné pro zaslání bundy zpět k Vám

Do balíčku k bundě nám prosím připište:

- který zip chcete opravit

- na jakou adresu chcete hotovou opravu poslat (vč. telefonického a e-mailového kontaktu na Vás)

- jak chcete za opravu zaplatit- převodem na účet nebo dobírkou (+30,-Kč vč. DPH.)

- jakou přepravní službou chcete opravu poslat- Česká pošta (85,-Kč), PPL (95,-Kč).

Opravy realizujeme obvykle do týdne, v zimní sezóne cca do 14 dnů.

Adresa pro zaslání bundy na opravu je: Jana Gebauerová Havelková, Komenského 498/2, 417 31 Novosedlice, tel. (pro přepravce) 736 532 650

This online store saves cookies to help for its proper functioning. By using this service, you consent to their use. Understood