Baby carriers, slings

We all carry our children. But why hold them on your hands when we achieve a better, so-called ergonomic position of the child that is the best for their development, in a scarf or a suitable baby carrier? Besides, we can have our hands free, and our backs do not hurt when the baby’s weight is distributed correctly. And we visit places that cannot be reached with a pram.

What exactly is an ergonomic baby sling? This is a carrier where the child is in the right position, supporting his/her healthy development. The backs are slightly rounded, legs are bent, buttocks are padded, knees are higher than the buttocks. The backs are supported by the fabrics along their entire length so that the weight of the heavy head can be distributed over the entire length of the back and does not press against the spine in an upright position. The position of the padded buttocks and bent, wide-stretched legs, in turn, allows for perfect blood flow to the hips and, thus, the maturation of the hip nuclei. Carrying a baby in a scarf or ergonomic carrier can often replace the so-called using of wide diapers.

Unfortunately, there are also baby carriers on the market, in which the child cannot be placed in the right position. Unfortunately, their wide distribution in regular and online stores shows how little is known about “carrying the children properly”. Such slings are called “hangers” and are characterised by a small width of the fabric between the child’s legs, where the cloth does not extend entirely from the knee to the knee and, therefore, does not allow the pelvis to be padded. The baby’s legs just hang down, and the pelvic area is overloaded. Usually, such a position is not comfortable for the child for obvious reasons, because the child basically “hangs by the crotch”. Such carriers for children usually have another significant defect – a reinforced, straight backrest, which does not allow the child to round his/her back and, thus, distribute the weight of the head along the entire length of the back. The weight of the head is transferred along the spine to the pelvic area. Such a reinforced backrest can also cause the baby to overheat unnecessarily on warm days. Besides, such carriers are not usually comfortable for the carrying parent, because the weight of the child is not distributed correctly and generally, such stretchers tend to put off the entire ides to carry your child.

Anyone who tries a proper ergonomic carrier will know that they can hardly feel the child’s weight can carry it longer, the child is satisfied in a comfortable position and usually falls asleep very soon. Probably the most well-known ergonomic carrier is the Manduca carrier. Still, the market has evolved a lot since the time of Manduca. Even the Manduca brand is trying to come up with new models because its first version is not very variable. Fortunately, there are also a lot of acceptable and really great baby carriers on the Czech market, and you just have to choose. Carriers for children Jožánek meet all the requirements for ergonomic carriers, and we will be honoured if you choose our products and use it for carrying your small treasure.

Co jsou to vlastně ergonomická nosítka pro děti?

Ergonomickým nazýváme nosítko tehdy, pokud v něm dítě zaujímá tzv. ergonomickou polohu.

A co vlastně znamená „ergonomická poloha“ při nošení dítěte?

Ergonomická poloha dítěte v nosítku se snadno pozná tak, že kolena dítěte jsou pokrčená a jsou výš než zadeček, a tvoří spolu pomyslné písmeno "M". Tím se dosáhne podsazení pánve a zakulacení zad. 

Proč by dítě v nosítku mělo mít ergonomickou polohu?

Zakulacená záda uvolní prostor mezi obratly, které pak netlačí jeden na druhý vlivem přenesené váhy těžké hlavičky dítěte ve vzpřímené poloze.

Ergonomická nosítka na děti umožňují zakulacení zad, přitom je ale zádová opěrka nosítka zakulaceným zádům pevnou oporou, a tělo se v nich nehroutí.

Kdyby se váha hlavičky nerozložila plynule do celé délky zad, přenášel by se tlak působící mezi obratly až na pánevní oblast a celé tělo, jehož svalový korzet ještě není dostatečně zpevněný, by bylo přetížené. V ergonomickém nosítku je tělo bezpečně podepřené, přitom ale maximálně uvolněné ve své přirozené poloze tak, jako bylo v prenatálním období.

A co kyčle, je to pro ně nosítko dobré?

Poloha doširoka roztažených a pokrčených nožiček nožiček umožňuje ideální prokrvení okolí kyčelních kloubů a tedy výhodné podmínky pro dozrávání kyčelních jadérek. V mnoha případech nošení v šátku či ergonomickém nosítku již nahradilo tzv. široké balení doporučované ortopedy jako prevence či léčba pozitivního klinického nálezu při vyšetření kyčelních kloubů novorozenců a miminek.

Široké balení je vložení více bavlněných plen mezi nožičky dítěte tak, aby zůstaly široce roztažené, přičemž tato poloha je velice podobná té, jakou dítě zaujímá právě v šátku nebo ergonomickém nosítku.

Jak poznám nosítko, ve kterém dítě bude moci zaujmout správnou polohu, tedy ergonomické?

Správné polohy nožiček dítěte dosáhneme v nosítku, ve kterém látka dítěti sahá, a tím pádem ho podepírá, zhruba od kolínka ke kolínku, resp. od jedné podkolenní jamky ke druhé.

Nosítko musí být navíc v oblasti zadečku alespoň trochu vytvarované tak, aby zadeček dítěte „zapadl“ do jamky. Pokrčením nohou s koleny nad úrovní zadečku se automaticky podsadí pánev dítěte. Dítěti je taková poloha i příjemná, protože váha nohou nespočívá na okrajích nosítka a dítě netlačí do stehen.

Látka by zároveň neměla být ale tak široká, aby sahala až za podkolenní jamky (na lýtka). Dítě by pak nemohlo zcela pokrčit nohy a volně jimi pohybovat, což by způsobovalo nevhodný tlak v bederní oblasti. Navíc by se nohy hůře prokrvovaly, dítěti by to pak po chvilce bylo i nepříjemné.

Jak bezpečně poznám nosítko, které není ergonomické?

Ergonomickým nelze nazvat nosítko, které je vyztužené tak, aby drželo rovný tvar, jako je to např. u batohů. Bohužel je to běžný znak stále i u mnoha zahraničních, celosvětově prodávaných typů nosítek, která seženete běžně v prodejnách s kočárky i na mnoha e-shopech.

Další vadou těchto dětských nosítek je příliš úzký pruh látky mezi nohama dítěte, látku nelze nastavit od kolena ke koleni, ani se tomu přiblížit a dítě v nich v podstatě "visí za rozkrok", s nataženýma nohama mířícíma dolů. Tato poloha je nevhodná, váha celé horní poloviny těla se přenáší na oblast pánve. Dítěti je po chvilce nošení takové nosítko obvykle i nepohodlné, ze zjevných důvodů. Nenechte se ale mýlit, dítě nemusí "ohlásit" nevhodnou polohu. Děti hodně vydrží a nadšení ze změny, rozhledu a hlavně blízkosti rodiče, může být větší, než nepohodlí nosítka. Dítě spokojené v nevhodném nosítku všask neznamená, že je jeho poloha v pořádku a nezpůsobí mu nepohodlí

Tato nosítka jsou často označována jako „klokanky“, a tento pojem je bohužel netransparentně používán často i pro ergonomická dětská nosítka, resp. hází všechna nosítka na miminka a děti do jednoho pytle. Je to zastaralý pojem užívaný většinou těmi, kdo neměli možnost ještě do problematiky nosítek proniknout. „Poučenější“ tento typ nevhodného nosítka označují jako „visítka“

Proč se nevhodná nosítka vůbec prodávají?

Bohužel se o nošení dětí v nosítku nebo šátku pořád celkem málo ví, resp. osvěta odborného personálu v prodejnách, ale např, i u zdravotnického personálu, je stále jen velice malá. 

Skoro na každém výletě za nějakým turisticky atraktivním cílem nevhodná nosítka potkáte. Je to škoda, rodiče mající taková nosítka to myslí dobře, chtějí dítě nosit a dávají mu to hlavní a nejdůležitější, blízkost, kontakt a pocit bezpečí. Bohužel tito rodiče neví, že může být nošení pro dítě a pro oba výrazně pohodlnější. Taková "visítka" jsou totiž k sehnání skoro v každém obchodě s kočárky, ale o rozdílu mezi nosítky už tam obvykle nikdo neinformuje, často ani neví.

Kvalitní ergonomická nosítka nejsou nejlevnější, a i to může být důvodem, proč člověk, který se v problematice nošení dětí příliš neorientuje, sáhne po levném visítku vyrobeném v Číně, když neví o rozdílech mezi nosítky. Často si nosítko na miminko pořizují lidé, kteří ho nemají vyzkoušené a neví, jestli jim a dítěti bude nošení pohodlné, tak sáhnou po levnějším produktu. Obvykle pak s nevhodným nosítkem zjistí, že nošení není pohodlné a nosit brzy přestanou.

A co nošení čelem dopředu, aby dítě mělo rozhled?

Nedoporučuje se nosit dítě vpředu na těle čelem od rodiče. V první řadě není možné tak docílit správné polohy zad a nohou, a také to není doporučováno kvůli přemíře podnětů, kterým se unavené dítě nemůže bránit, což může způsobovat jeho stres. Tento stres odpadá, pokud je dítěte nošeno čelem k rodiči, ať vepředu na jeho těle nebo na zádech, kdy se kdykoli může u rodiče "schovat" tak, že si o něj opře hlavu a zavře oči a cítí se bezpěčně, což je velká škoda

Z čeho jsou ušitá ergonomická nosítka?

Správným materiálem pro výrobu ergonomických nosítek je pevná látka- tkanina. Úplet je příliš elastický, zatížený se přliš prověšuje a není tedy vhodný.Tkanina by měla být nejlépe z přírodních materiálů, kvůli kontaktu s kůží i ústy dítěte. Většina výrobců tedy šije nosítka z bavlněné tkaniny, která je prodyšná, příjemná na omak a lehce se udržuje běžným praním. V tomto ohledu nad všemi tkaninami vítězí ty, které jsou tkány takovou vazbou příze, která je pevná v podélném a pružná v příčném směru. Takové tkaniny se používají pro výrobu šátků na nošení dětí. Jsou nejměkčí a nejlépe se přizpůsobí tělu dítěte. Jožánek si pro tyto účely nechává tkát vlastní „šátkovinu“, ze které jsou naše nosítka šita. Tyto tkaniny jsou nicméně výrazně dražší než běžně dostupná bavlněná plátna, takže i zvyšují cenu nosítek. Pokud se Vám líbí nějaké plátěné nosítko, jistě jím nic nezkazíte, pokud Vám i dítěti dobře „padne“. Ale šátková nosítka jsou právem považována za nejpohodlnější pro dítě.

Správná velikost nosítka je základ!

Nosítko může být ergonomické, ale pokud je dítěti malé, ergonomické polohy v něm stejně dosáhnout nelze. Proto je důležité pro dítě vybrat nosítko vhodné velikosti. Na českém trhu je vhodných nosítek velké množství, a to v různých velikostech. Některá nosítka jsou jednovelikostní, ty vydrží dítěti jen po určitý čas, ale i tento může být plně dostačující, pokud nosítko sháníte jen na vykrytí určitého období. Jiná nosítka jsou takzvaně rostoucí. Velikost rostoucích nosítek lze postupně přizpůsobovat velikosti dítěte.

V podstatě žádné nosítko není ideálně vhodn, resp. plně nepokryje období už od narození do třeba 3-4 let věku dítěte, kdy ještě třeba na delších výletech budete chtít nosit. Některá nosítka se k tomu blíží, ale vždy je to o kompromisech. Buď je nosítko vhodnější pro ty úplně maličké, nebo pro ty větší. Asi nejlepším řešením, co přišlo na svět, je v tomto ohledu nosítko s vázacími ramenními popruhy, s inspirací v tradičních japonských mei-tai nosítkách. Oproti tradičním mei-tai nosítkům mají ta moderní obvykle širší ramenní popruhy, což umožňuje jejich roztažení okolo maličkého dítěte a jeho dokonalou podporu ze stran, jako je tomu v šátku. U větších dětí, kterým již látka nosítka nesahá „od kolínka ke kolínku“ zase tyto vázací popruhy, ať úzké nebo široké, „doženou“ šíři látky mezi nožičkama a v pohodě v některých takových nosítkách můžete nosit do 2 let věku dítěte i déle. „Daní“ za takovou velkou míru přizpůsobení jsou právě ty vázací ramenní popruhy, které mohou nezkušené odrazovat. Ale nemusíte se bát, navázat dítě do takového nosítka zvládne každý, po chvilce cviku i tatínkové a babičky. :-) Moderní „mei-tai“ nosítka mají oproti těm tradičním většinou i tvarování pro zadeček, aby šlo lépe dosáhnout ergonomické polohy dítěte, někdy vyztužené části ramenních popruhů a většinou vyztužený bederní pás. Ten bývá vázací nebo častěji na přezku, jako u klasických nosítek. Takovým nosítkům se někdy také říká hybridní. Jedno takové polovázací nosítko máme v nabídce, typ ANETA.

Nosítka od narození mívají označení „newborn“ nebo u spousty značek jednoduše minia jde u nich hlavně o to, aby v nich dítě mělo dokonalou podporu hlavičky a také oporu proti hroucení do stran. Nejlépe hodnocená jsou v tomto směru právě nosítka s vázacími ramenními popruhy, protože dítě jimi obepnete a zpevníte jako v šátku.

Od chvíle, kdy dítě začne samo držet hlavičku, tedy plusminus v období okolo 4 měsíců věku dítěte,  se otevírá asi nejširší nabídka nosítek, vč. těch mainstreamových. Tato nosítka jsou obvykle vhodná min. do 1 roku věku dítěte, obvykle tak do 1,5roku, i do 2 let. Záleží na značce, typu a na tom, jestli je nosítko rostoucí nebo ne. Faktem je, že v tomto věku jsou děti nošené nejčastěji. Menší děti bývají v praxi nošené méně (i když by to zrovna potřebovaly nejvíce), nebo jsou třeba nošené od narození v šátku, protože mají delší období spánku a častěji se kojí a maminka nemusí pořád vázat/rozvazovat. Potom začnou maminky hledat něco rychlejšího a sahají často po nosítku, ať už výhradně, nebo na střídačku se šátkem. Těm, co plánují nosit hlavně menší dítě, takové nosítko může postačit na občasné poponesení dítěte s „bolavýma nožičkama“ na výletech i třeba do 3 let, byť by se mnou ortodoxnější vyznavačky nošení dětí nesouhlasily. Čím má dítě delší nohy, tím víc jejich váha už tlačí na okraje nosítka a dětem takové nošení už není dlouho pohodlné. O to více ale chtějí chodit, takže svůj účel to také jistě plní. :-)

Naším nejvíce rostoucím typem přezkového nosítka, je Jonáš NEW. Ergonomické nosítko Jonáš NEW vhodný pro děti od  cca 2 měsíců, resp. 60cm až do 3 let. Je odpovědí na dotazy po jediném nosítku, které vydrží po celé nosící období. Má unikátní systém regulace šíře nosítka mezi nožičkama. Samozřejmostí je nejen možnost regulace výšky zádové opěrky, ale i další možnost regulace zádové opěrky tak, aby i malá miminka byla perfektně podsazená. Daní za tuto velkou přizpůsobivost dětem, v jejich výšece je třeba 40-50cm rozdíl, je vícero různých nastavení, které mohou nosiče-začátečníka trochu mást. Vše je však popsáno v návodu, instruktážních videích a rádi Vám s nastavením i poradíme. Jak se Vám podaří nastavit na Vás a Vaše dítě, oblečení nosítka pak je superrychlé a není potřebanic dalšího nastavovat. To přijde zas až Vám dítě trochu povyroste a Vy nosítko budete potřebovat více roztáhnout na šířku i výšku.

Pokud jste se rozhodli nosítko pořizovat až ve věku dítěte okolo 6-8 měsíců věku, nebo až třeba v 1 roce dítěte, a chcete i s větším dítětem absolvovat delší výlety, můžete zvolit rovnou batolecí nosítko obvykle označované jako „toddler“ nebo potom i nosítko pro předškoláky „preschool“ (ta nejsou příliš rozšířená). Jsou toddler nosítka, která ale v pohodě vystačí do 3-4 let, a to hlavně pokud jsou rostoucí.

Kromě dostatečné podpory pod zadečkem a nožičkama bývají toddler nosítka celkově robustnější, dítě má tedy podporu za celými zády, může si do nosítka i schovat ručičky, pohodlně se v něm vyspat a podobně. Také tato nosítka mívají už širší nebo alespoň více polstrované ramenní popruhy a nosnější bederní pás, aby se váha těžšího dítěte lépe rozložila na nosiče, protože 15-20kg dítě už je při delším nošení znát.

Takové nosítko pro větší děti v naší nabídce najdete pod označením DAN. Oproti Jonášovi NEW je naše batolecí nosítko jednodušší, s málem "nastavovátek". Má z našich nosítek nejbytelnější bederní pás a nejširší ramenní popruhy, tvarované jako to bje běžné u batohů.

Pokud chcete nosit své dítě úplně hned od narození, pak je třeba se připravit na to, že Vám nejspíš nevystačí jedno nosítko na celé nosící období, to je realita, které se nebraňte. :-) Nosítka jsou celkem dobře „obchodovatelná komodita“, a to hlavně v lokálních nosících skupinkách a na sociálních sítích.

V nabídce naší značky Jozanek jsou nosítka všech 3 typů. Ideální schéma pro dítě nošené od narození je tedy nosítko s vázacími ramenními popruhy (typ ANETA), které je sice rostoucí, ale poslouží vám jako šátkové nosítko pro novorozence, a ve chvíli, kdy se dítě blíží velikosti 80 můžete pořídit toddler nosítko DAN (pakliže byste nosili hodně a vázací nosítko už by Vám nebylo pohodlné- jinak můžete min. do 2 let v pohodě nosit jen v tom vázacím).

Pokud chcete jedno dětské nosítko na celé nosící období a první cca 2-3 měsíce  (do cca 60cm výšky dítěte) se nošení klidně vzdáte nebo nosíte úplně malé miminko nejdřív v šátku, pak je ideální volbou JONÁŠ NEW, který Vám vydrží až do 3-4 let věku dítěte.

 

Price and labels
Colour
(4)
(3)
(5)
(4)
(5)
(3)
(4)
(7)
(3)
Show selected
Size
(12)
(13)
(13)
Show selected
38 products
Newborn half-buckle baby carrier Aneta, emerald
Code:BC02-SMA2D

Newborn half-buckle baby carrier Aneta, emerald

108,8 EUR
On stock
Ergonomic half buckle mei-tai baby carier with binding shoulder straps, for sizes 50-92
Newborn half-buckle baby carrier Aneta, raspberry
Code:BC02-MALD

Newborn half-buckle baby carrier Aneta, raspberry

108,8 EUR
On stock
Ergonomic half buckle mei-tai baby carier with binding shoulder straps, for sizes 50-92
Newborn half-buckle baby carrier Aneta, blue
Code:BC02-MODD

Newborn half-buckle baby carrier Aneta, blue

108,8 EUR
On stock
Ergonomic half buckle mei-tai baby carier with binding shoulder straps, for sizes 50-92
This product is not available for purchase
Newborn half-buckle baby carrier Anetas, grey
Code:BC02-SEDD

Newborn half-buckle baby carrier Aneta, grey

108,8 EUR
Unavailable
Ergonomic half buckle mei-tai baby carier with binding shoulder straps, for sizes 50-92
Newborn half-buckle baby carrier Aneta, bordeaux owls
Code:BC02-SOVYBOR

Newborn half-buckle baby carrier Aneta, bordeaux owls

116,5 EUR
On stock
Ergonomic half buckle mei-tai baby carier with binding shoulder straps, for sizes 50-92
News
Newborn half-buckle baby carrier Aneta, mint owls
Code:BC02-SOVYMINT

Newborn half-buckle baby carrier Aneta, mint owls

116,5 EUR
On stock
Ergonomic half buckle mei-tai baby carier with binding shoulder straps, for sizes 50-92
News
Newborn half-buckle baby carrier Anetas, orange Indian eye
Code:BC02-OKOCIH

Newborn half-buckle baby carrier Aneta, orange Indian eye

116,5 EUR
On stock
Ergonomic half buckle mei-tai baby carier with binding shoulder straps, for sizes 50-92
News
Newborn half-buckle baby carrier Aneta, black spirals
Code:BC02-SPICER

Newborn half-buckle baby carrier Aneta, black spirals

116,5 EUR
On stock
Ergonomic half buckle mei-tai baby carier with binding shoulder straps, for sizes 50-92
News
Newborn half-buckle baby carrier Aneta, green spirals
Code:BC02-SPIZEL

Newborn half-buckle baby carrier Aneta, green spirals

116,5 EUR
On stock
Ergonomic half buckle mei-tai baby carier with binding shoulder straps, for sizes 50-92
News
Toddler carrier Dan, full-buckle, raspberry
Code:BC03-MALD

Toddler carrier Dan, full-buckle, raspberry

116,1 EUR
On stock
Ergonomic toddler carrier, for sizes 74-110
Toddler carrier Dan, full-buckle, emerald 2
Code:BC03-SMA2D

Toddler carrier Dan, full-buckle, emerald 2

116,1 EUR
On stock
Ergonomic toddler carrier, for sizes 74-110
Toddler carrier Dan, full-buckle, grey
Code:BC03-SEDD

Toddler carrier Dan, full-buckle, grey

116,1 EUR
On stock
Ergonomic toddler carrier, for sizes 74-110
Toddler carrier Dan, full-buckle, blue
Code:BC03-MODD

Toddler carrier Dan, full-buckle, blue

116,1 EUR
On stock
Ergonomic toddler carrier, for sizes 74-110
Toddler carrier Dan, full-buckle, bordeaux owls
Code:BC03-SOVYBOR

Toddler carrier Dan, full-buckle, bordeaux owls

124,3 EUR
On stock
Ergonomic toddler carrier, for sizes 74-110
News
Toddler carrier Dan, full-buckle, mint owls
Code:BC03-SOVYMINT

Toddler carrier Dan, full-buckle, mint owls

124,3 EUR
On stock
Ergonomic toddler carrier, for sizes 74-110
News
Toddler carrier Dan, full-buckle, orange Indian eye
Code:BC03-OKOCIH

Toddler carrier Dan, full-buckle, orange Indian eye

124,3 EUR
On stock
Ergonomic toddler carrier, for sizes 74-110
News
Toddler carrier Dan, full-buckle, black spirals
Code:BC03-SPICER

Toddler carrier Dan, full-buckle, black spirals

124,3 EUR
On stock
Ergonomic toddler carrier, for sizes 74-110
News
Toddler carrier Dan, full-buckle, green spirals
Code:BC03-SPIZEL

Toddler carrier Dan, full-buckle, green spirals

124,3 EUR
On stock
Ergonomic toddler carrier, for sizes 74-110
News
Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, grey
Code:BC04-SEDD

Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, grey

132,1 EUR
On stock
Babycarrier for children from 1 month to 2-3 years. Vel. 62-104. Free bibs!
Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, blue
Code:BC04-MODD

Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, blue

132,1 EUR
On stock
Babycarrier for children from 1 month to 2-3 years. Vel. 62-104. Free bibs!
Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, emerald
Code:BC04-SMAD

Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, emerald

132,1 EUR
On stock
Babycarrier for children from 1 month to 2-3 years. Vel. 62-104. Free bibs!
Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, raspberry
Code:BC04-MALD

Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, raspberry

132,1 EUR
On stock
Babycarrier for children from 1 month to 2-3 years. Vel. 62-104. Free bibs!
Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, bordeaux owls
Code:BC04-SOVYBOR

Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, bordeaux owls

139,9 EUR
On stock
Babycarrier for children from 1 month to 2-3 years. Vel. 62-104. Free bibs!
News
Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, mint owls
Code:BC04-SOVYMINT

Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, mint owls

139,9 EUR
On stock
Babycarrier for children from 1 month to 2-3 years. Vel. 62-104. Free bibs!
News
This product is not available for purchase
Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, orange Indian eye
Code:BC04-OKOCIH

Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, orange Indian eye

139,9 EUR
Unavailable
Babycarrier for children from 1 month to 2-3 years. Vel. 62-104. Free bibs!
News
Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, black spirals
Code:BC04-SPICER

Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, black spirals

139,9 EUR
On stock
Babycarrier for children from 1 month to 2-3 years. Vel. 62-104. Free bibs!
News
This product is not available for purchase
Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, green spirals
Code:BC04-SPIZEL

Full-buckle baby to toddler carrier Jonas NEW, green spirals

139,9 EUR
Unavailable
Babycarrier for children from 1 month to 2-3 years. Vel. 62-104. Free bibs!
News
This product is not available for purchase
TESTER: Ergonomic half-buckle baby carrier ANETA, raspberry
Code:TESTER-BC02-MALD

TESTER: Ergonomic half-buckle baby carrier ANETA, raspberry

108,8 EUR
Unavailable
TESTER 1 Eur/day: Ergonomic growing baby carrier ANETA (BC02)
TESTER: Ergonomic half-buckle baby carrier ANETA, raspberry
Code:TESTER-BC02-SOVYBOR

TESTER: Ergonomic half-buckle baby carrier ANETA, raspberry

116,5 EUR
On stock
TESTER 1 Eur/day: Ergonomic growing baby carrier ANETA (BC02)
TESTER: Ergonomic half-buckle baby carrier ANETA, raspberry
Code:TESTER-BC02-SPIZEL

TESTER: Ergonomic half-buckle baby carrier ANETA, raspberry

116,5 EUR
On stock
TESTER 1 Eur/day: Ergonomic growing baby carrier ANETA (BC02)
This online store saves cookies to help for its proper functioning. By using this service, you consent to their use. Understood